AUTO JUNEK, s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ASX 2017 - S dynamickým štítem na přídi

Model ASX*, pro který se od jeho uvedení v roce 2010 rozhodlo již více než 900 tisíc zákazníků, přinesl společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) celosvětový úspěch. MMC tak včasným vývojem dokázala zachytit nástup stále dynamičtější konkurence v segmentu SUV nižší střední třídy.

To platí zejména pro Evropu** – druhý nejvýznamnější trh značky, kde se od uvedení*** prodalo na 216 485 těchto vozů, a ASX si zde udržuje stabilní pozici druhého nejprodávanějšího modelu Mitsubishi Motors hned za Outlanderem (46 940 vozů za kalendářní rok 2015, tj. +28 %).

Mitsubishi Motors staví na pevných základech a navazuje na dosavadní úspěchy cestou průběžné modernizace v souladu s tržními trendy a poptávkou zákazníků, stejně tak jako vlastní strategií rozvoje značky.

* Mimo Evropu se model prodává pod označením RVR nebo Outlander Sport
**Region MME 34, tj. 34 trhů – kromě Ruska a Ukrajiny
*** Údaj do 31. prosince 2015

Vizuální identita

ASX 2017 v návaznosti na strategii nové generace modelů Mitsubishi Motors používá tzv. dynamický štít (Dynamic Shield), který zhmotňuje novou vizuální identitu MMC.

Koncepce Dynamic Shield, poprvé odhalená u vývojové studie Outlander PHEV Concept-S z roku 2014, má symbolizovat funkčnost a uklidňující bezpečnost, typickou pro vozy SUV od Mitsubishi Motors. Provedení čelních partií staví na logu se třemi diamanty, oboustranně orámovaném výrazným chromovým dekorem, čímž vzniká prostorový efekt naznačující dynamický pohyb.

V případě modelu ASX došlo k úpravě předního nárazníku, který nyní používá výrazný chromový dekor, zatímco jeho centrální část je tmavá, čímž odkazuje na nový Outlander (viz nákres výše) nebo studii eX-Concept. Horní část masky chladiče se skládá z tenkých horizontálních lamel v černém provedení, které hladkým napojením na světlomety umocňují celistvý vzhled.

Tetsuro Aikawa, Prezident MMC, vysvětluje: „...Tato nová tvář skládá hold naší minulosti a současně i naší filozofii 'forma následuje funkci'. Použitá úprava, odvozená od boční ochrany nárazníků dříve využité u modelů Pajero/Montero/Shogun, evokuje jedinečný pocit ochrany pro posádku i vozidlo jako takové. V tomto smyslu pak toto nové ztvárnění čelních partií vyjadřuje designový odkaz i vývoj postavený na tomto odkazu. To nyní označujeme jako koncept 'Dynamic Shield', tedy dynamický štít."

ASX v modelovém provedení 2017 pro evropské trhy kromě nových čelních partií zaujme i anténou ve tvaru žraločí ploutve, novou výplní zadních sedadel s lepší oporou a novým materiálem čalounění sedadel.

Tyto kosmetické změny jdou ruku v ruce s posledními významnými novinkami, které si ASX připravilo pro evropské zájemce:

  • Nový turbodiesel 1,6 litru o výkonu 114 k (s funkcí Auto Stop & Go, 6st. mechanickou převodovkou a pohonem 2WD nebo 4WD).
  • Prodloužení servisních intervalů na 20 tis. km.
  • Nabídka nových prvků výbavy (18" vícepaprsková litá kola, akcenty na volantu v klavírním černém laku, automaticky stmívatelné vnitřní zpětné zrcátko atd.) – v závislosti na konkrétním trhu a modelu.