AUTO JUNEK, s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ASX A L200 GEOSEEK - Dobrodruzi z města

Díky tomuto odvážnému přístupu si může vyzkoušet všechny nuance kreativity, od uvedení prvního plug-in hybridního crossoveru Outlander PHEV s dvojicí elektromotorů až po příslib budoucího plně elektrického kompaktního SUV s reálným dojezdem 400 km (eX Concept).

Tyto nové interpretace mohou na druhé straně ovlivnit vnímání konkrétního modelu, vč. špetky neočekávaného u stávajících produktů.


Koncept „Capsule Collection"

A právě to je účelem řady GEOSEEK od MMC: s odkazem na principy kreativní spolupráce, dobře známé z módního průmyslu, tak vznikl koncept „Capsule Collection" (limitovaná kolekce) v rámci běžné modelové řady Mitsubishi Motors. Vývojem zde však nejsou pověřeni nezávislí externí pracovníci – vše je dílem kreativních myslí omlazeného globálního týmu designérů MMC (Global Design Team).

Klíčový motiv edice GEOSEEK má v tomto případě vyjadřovat podstatu SUV (smělý zevnějšek, volnost, aktivní styl, funkčnost) prostřednictvím jedinečných barevných odstínů, dekorů a prvků výbavy, s cílem oslovit další zájemce z řad „městských dobrodruhů".

Koncept „Capsule Collection" od MMC se liší od speciálních akčních modelů (tj. změny ve výbavě + doplňkové dekory + taktické úpravy cen) nebo pravidelně uváděných designových řad (tj. změny ve výbavě + doplňkové dekory + označení známého módního ateliéru) tím, že přináší strategickou přidanou hodnotu v podobě vlastního designu MMC s jedinečnými prvky, nabízenými v rámci limitované edice.

Koncept „Capsule Collection" se poprvé na zkoušku představuje prostřednictvím dvou vývojových studií ASX a L200 – globálních bestsellerů od Mitsubishi Motors – avšak poté by se na základě reakcí veřejnosti mohl snadno rozšířit o další motivy, vozy atd.

Oranžová na skalním masivu

Cílem první „Capsule Collection" od MMC, prezentované v podobě modelů ASX a L200 GEOSEEK na letošním ženevském autosalonu, je skloubit tradiční robustní charakter SUV od Mitsubishi Motors s výrazným módním zevnějškem.

S odkazem na svůj typický charakter SUV se poprvé představují ve středně šedém barevném odstínu, jenž stvrzuje přiměřenou robustnost a spolehlivost. Oba modely (ASX a L200 GEOSEEK) vycházejí z robustního základu, který doplňují o outdoorové prvky dle nejnovějších trendů, a navíc jej okořeňují zářivě oranžovými akcenty, odrážejícími funkčnost jedinečné výbavy:

  • ASX: střešní nosiče, zadní střešní spoiler, zadní difuzor, dekory prahů karoserie, dekory kolem předních mlhových světel, dekory na blatnících a vnějších zpětných zrcátkách atd.
  • L200: kliky dveří kabiny, spoiler ve výklopné zádi, schůdky na zadním nárazníku, boční nášlapné prahy, dekory kolem předních mlhových světel, dekory na blatnících a vnějších zpětných zrcátkách atd.

Sériová výbava je u obou vozů rozšířena o několik specifických prvků, např. střešní box.

Oba modely tento výčet završují pneumatikami s vysokou přilnavostí, obutými na černých litých kolech, zde opět s oranžovými akcenty na ráfcích.

Tentýž designový koncept se uplatnil i v interiéru, kde je v obou případech použita podobná barevná kombinace jasně oranžových akcentů a černé:

  • reliéfní černé textilní čalounění s oranžovým lemováním, oranžové stehy na sedadlech a loketní opěrce mezi předními sedadly, oranžové provedení páky ruční brzdy a madel dveří, oranžové lemování černých koberečků, oranžové akcenty na panelech výplní dveří, u výdechů ventilace, ovladačů klimatizace atd.